Etapy Współpracy

Przykładowe etapy współpracy przy projekcie kompleksowym:

1. ETAP WSTĘPNY

W pierwszym etapie współpracy określamy zakres działań , ustalamy wspólnie czas realizacji i zakres prac projektowych. Klient decyduje się czy ma to być projekt całościowy, częściowy z nadzorem autorskim nad realizacją czy bez. Podczas rozmowy klient określa wstępnie swoje wymagania, upodobania i potrzeby w kontekście projektowanego wnętrza, ustalamy szczegóły oraz starannie omawiamy preferencje dotyczące stylu, charakteru, funkcji i kolorystyki wnętrz. Realizujemy projekt w ramach określonego budżetu.

2. ETAP – PROPOZYCJE

Po określeniu potrzeb klienta powstają 2-3 propozycje układu funkcjonalnego wnętrza (rzuty z układem ścian działowych, oświetlenia, rozmieszczeniem mebli itp.). Po zaakceptowaniu wybranej propozycji klient otrzymuje wizualizacje wnętrza.

3. ETAP – SZCZEGÓŁOWY ( związany z charakterem wnętrza)

Następnie omawiamy z klientem propozycje projektowe związane doborem materiałów wykończeniowych, mebli, kolorystyki itp. Koncepcje będą prezentować się w postaci rzutów, widoków, perspektyw i wizualizacji.  Na tym etapie ustalamy kosztorys wszystkich materiałów i mebli użytych w projekcie. Przekazujemy klientowi zaakceptowany projekt wykonawczy.

4. ETAP – REALIZACJA PROJEKTU I BEZPOŚREDNI NADZÓR NAD PROWADZONYMI PRACAMI

Sprawdzamy zgodność wykonywanych prac z projektem oraz kontrolujemy terminowości zamówień i dostaw na czas.


www.idea-design.net.pl - projektowanie wnętrz, aranżacje wnętrz, architektura wnętrz - Poznań